top of page

Užívejte si Krkonoše v zimě i v létě.

U kořenů Sněžky

Apartmány Úpa Resort se nachází v samotném srdci Krkonoš ve Velké Úpě. Poznejte blíže malebnou lokalitu přímo pod lyžařskou sjezdovkou s výhledem na Portášovy boudy.

Pec pod Sněžkou

Velká Úpa je součástí města Pec pod Sněžkou, významného turistického a sportovního centra Krkonoš. Horské středisko se rozkládá v délce 5 km podél řeky Úpy přímo pod vrcholem Sněžky. Městečko je branou a nejzazším místem před štíty okolních vrcholů. Blíže k nim už to opravdu nejde.

V Peci pod Sněžkou najdete půjčovny sportovního vybavení, specializované obchody a servis, dopravní služby, hotely i supermarket.

Špindlerův Mlýn

Nejnavštěvovanější horské středisko v Česku. Městečko leží v údolí na řece Labe, která pramení nedaleko v horách. Je ideálním výchozím turistickým bodem směrem na Labskou boudu a okolním vodopádům. Nachází se zde moderní skiareály jako Medvědín nebo Svatý Petr, aquapark, mnoho restaurací, barů a obchodů.

Karpacz

Perla polské části Krkonoš na úpatí Sněžky. Karpacz je živé lázeňské a lyžařské město s kouzelnou atmosférou, skvělou gastronomií, lázeňským parkem a pozoruhodným dřevěným kostelem Wang. V okolí se nachází nádherná ledovcová jezera Malý a Velký Staw a Krkonoše jsou zde na pohled strmé a mohutné.

Letní aktivity

Cyklistické trasy

Vhodným způsobem, jak si užít region Krkonoš v létě je cyklistika. Vydejte se po Krkonošské diagonále třeba do Špindlerova mlýna i dále až do Harrachova. Po cestě můžete navíc využívat lanovky i místní cyklobusy. V okolí se nachází také adrenalinové bike parky.

Turistika

Připravte se změřit síly s desítkami kilometrů zdejších turistických tras. Zdolejte Růžovou horu, pokořte Sněžku. Vyběhněte na místní rozhledny, louky, pláně horské boudy, vodopády a naučné stezky. A co prozkoumat polskou část Krkonoš směrem na horské městečko Karpacz?

Zimní aktivity

Skiareály

Portášky se nachází přímo pod okny našich apartmánů. Areálů najdete ve Velké Úpě a Peci pod Sněžkou více než dost. Využijte třeba sjezdovky Hnědý vrch, Zahrádky nebo v okolí vrcholu Javor, které jsou vhodné i pro děti.

Běžkařské stopy

V těsné blízkosti lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou prochází Krkonošská magistrála v celkové délce přes 70 km. Vede napříč celým horským regionem Krkonoš přes nejkrásnější vrcholové partie a láká řadou stoupání, sjezdů i horkým čajem v místních chatách.

bottom of page